icon
skip to content

Як захистити файли паролями?
Останній посібник | Hideez

How to Protect Files with Passwords?

 

Захист ваших файлів є надзвичайно важливим, оскільки ви ніколи не можете бути надто захищеними від небажаних зловмисників. Ваш пароль є останньою лінією захисту між вашими даними та тими, від кого ви хочете зберегти їх конфіденційність.

На одній із попередніх сторінок ми обговорювали як захистити паролем файл або папку. Ця сторінка містила вичерпну інформацію та покрокові вказівки щодо того, як зашифрувати файл паролів для максимальної безпеки.

Ця сторінка має на меті розширити те, що ми планували зробити з першою, і надати ще більш цілеспрямовану інформацію про те, як захистити ваші файли паролями. Цього разу ми зосередимося на тому, як захистити різні типи файлів, а також поділимося з вами додатковими порадами. Читайте далі, щоб дізнатися, як захистити паролем файли на вашому комп’ютері.

Зміст

Як захистити паролем файли Excel

Як захистити паролем Zip-файли 

Як захистити паролем PDF-файли

Як захистити паролем файли на Google Drive

Останній крок для захисту файлів паролем

Як захистити паролем файли Excel 

Хоча захистити файли в Excel дуже просто, більшість користувачів Excel, на жаль, не встановлюють захист паролем. Якщо ви хочете захистити свою роботу та інформацію в Excel, ми підготували простий покроковий посібник. Ось як захистити файли паролем:

 1. Виберіть параметр «Файл», а потім «Інформація».
 2. Виберіть «Захистити книгу».
 3. Виберіть опцію «Шифрувати паролем».
 4. Введіть вибраний пароль і натисніть «OK».
 5. Перевірте пароль і підтвердьте його в полі «Повторно введіть пароль».
 6. Виберіть «ОК», щоб завершити процес.

password for Excel file

Не дивлячись на те, що ці дії дуже прості для виконання, є ще кілька важливих речей, які слід пам’ятати, перш ніж установлювати пароль для свого файлу Excel. Найважливішим є те, що Microsoft не надає інструментів для відновлення забутих паролів.

Крім того, ці кроки стосуються захисту лише на рівні файлу. Вони не пропонують захист робочої книги чи аркуша. Щодо останнього, зокрема, захист робочого аркуша не призначений як функція безпеки.

Як захистити паролем Zip-файли 

Щодо захисту ваших файлів Zip паролем, є кілька способів це зробити. Ви можете зробити це за допомогою популярних програм, таких як WinRAR і 7-Zip, або за допомогою Windows 10 Encrypting File System. Якщо ви не впевнені, який із них вибрати, ми підготували посібники зі встановлення пароля для кожного з трьох.

Як встановити пароль у WinRAR

WinRAR існує з середини 1990-х років і є найпопулярнішою програмою, яка дозволяє створювати файли .zip і керувати ними. Найкраще те, що це абсолютно безкоштовно. Ось як заблокувати файли паролем у WinRAR:

 1. Відкрийте файл .zip, який потрібно захистити.
 2. Виберіть опцію «Інструменти» у меню заголовка.
 3. У спадному меню, що відкриється, виберіть параметр «Перетворити архіви».
 4. Коли відкриється спливаюче вікно, натисніть  «Стиснення».
 5. Виберіть «Установити пароль».
 6. Коли буде запропоновано, введіть пароль, а потім повторно введіть його для підтвердження.
 7. Натисніть «ОК», а потім «Так», коли буде запропоновано підтвердити.
 8. Зачекайте, поки WinRAR застосувать пароль, і натисніть «Закрити», щоб завершити налаштування пароля.

password for WinRAR

 

Як встановити пароль у 7-Zip

7-Zip — це універсальний архіватор файлів із відкритим вихідним кодом, який можна налаштувати. Його перевага над WinRar полягає в тому, що він доступний для Windows, Linux і macOS, тоді як продукти WinRar на двох останніх платформах доступні лише в командному рядку. Якщо ви хочете встановити пароль за допомогою 7-Zip, ось як це зробити:

 1. Натисніть правою кнопкою миші файл, який потрібно захистити паролем.
 2. У розгорнутому меню виберіть «7-Zip», а потім «Додати до архіву».
 3. Коли відкриється нова вкладка, перейдіть до розділу «Шифрування».
 4. Введіть і повторно введіть свій пароль.
 5. Натисніть «OK», щоб створити захищений паролем .zip-архів файлу.

password for 7zip filew

 

Встановлення пароля в Windows 10 EFS

Нарешті, якщо у вас версія Windows 10 Pro або новіша, ви можете використовувати систему шифрування файлів, щоб зашифрувати свій файл .zip і створити ключ розшифровки. Ось як це зробити:

 1. Натисніть правою кнопкою миші файл .zip, який потрібно захистити паролем.
 2. Виберіть “Властивості”.
 3. У спливаючому вікні натисніть кнопку «Додатково».
 4. Поставте прапорець біля пункту «Шифрувати вміст для захисту даних» і натисніть «ОК», щоб підтвердити.
 5. Вам буде запропоновано «Зашифрувати файл і його батьківську папку (рекомендовано)» або «Зашифрувати лише файл”. Виберіть той, який вам більше подобається.
 6. Натисніть «OK», щоб завершити процес.

Якщо ви вирішите скористатися цим варіантом, найкраще створити резервну копію ключа дешифрування. Якщо ви втратите ключ розшифровки, процес відновлення буде дуже складним і складним.

password for Windows 10 EFS


Як захистити PDF-файли паролем

Щодо захисту PDF-файлів за допомогою пароля, важливо розрізняти дві дії — захист паролем PDF-документа з цифровим підписом і захист паролем відсканованих PDF-документів. Як і з попередньою формою захисту паролем, ми розглянемо обидва варіанти.

Як захистити паролем PDF-документи з цифровим підписом

Хоча захист паролем PDF-документа з цифровим підписом може здатися складним завданням, цей процес досить простий. Усе, що вам потрібно зробити, це виконати такі кроки:

 1. Відкрийте PDF-файл, який потрібно захистити паролем.
 2. Виберіть «Файл», потім «Друк», а потім «Adobe PDF” і нарешті знову “Друк”.
 3. Введіть назву файлу, коли буде запропоновано, і натисніть кнопку «Зберегти».
 4. Відкриється вкладка «Adobe PDF - Безпека».
 5. Поставте прапорець біля пункту «Вимагати пароль для відкриття документа».
 6. Введіть свій пароль, а потім повторно введіть його, коли буде запропоновано.
 7. Натисніть «OK», щоб завершити налаштування.

password for PDF file

 

Як захистити паролем скановані PDF-документи

Якщо ви хочете захистити паролем відсканований PDF-документ, процес матиме подібні кроки, але також матиме певні дії, які вам слід виконати. Ось як захистити паролем сканований документ PDF:

 1. Відкрийте PDF-файл, який потрібно захистити, і перейдіть до «Інструменти».
 2. Виберіть «Захист», потім «Шифрувати» і виберіть «Шифрувати паролем ».
 3. Поставте прапорець біля пункту «Вимагати пароль для відкриття документа».
 4. Введіть пароль, який ви хочете використати
 5. У спадному меню «Сумісність» виберіть версію Acrobat.
 6. Під спадним меню виберіть один із варіантів шифрування.
 7. Натисніть «OK» і повторно введіть свій пароль, коли буде запропоновано.
 8. Нарешті знову натисніть «OK», щоб зберегти ваш нещодавно захищений документ.

 

Як захистити паролем файли на Google Drive

Перш ніж ми заглибимося в цю частину посібника, ми маємо підкреслити, що насправді немає способу захистити паролем свої файли на Диску Google. Це тому, що ваші файли на Диску Google уже захищено паролем, який ви використовуєте для входу в обліковий запис Google і доступу до всіх служб Google.

З точки зору безпеки, це палка з двома кінцями. З одного боку, ви можете безпечно та зручно ділитися файлами, якими хочете поділитися, і зберігати конфіденційність інших файлів. З іншого боку, якщо хтось зламає ваш обліковий запис Google, він миттєво отримає доступ до всіх служб Диска Google.

Тож, хоча Диск Google може забезпечити вашу безпеку, налаштування захисту для нього не дотримуються схеми, подібної до наведених вище. У цьому випадку ви повинні прийняти дуже активний підхід, щоб захистити свій обліковий запис Google.

Які кроки ви можете вжити, щоб захистити свої файли на Google Drive?

Найважливіше, що ви можете зробити, щоб захистити свої файли на Диску Google, це зрозуміти, як працюють дозволи Google, і відповідно налаштувати свої параметри. Таким чином ви можете захистити свої файли, обмеживши кількість людей, які мають до них доступ.

Наприклад, ви можете налаштувати точні дозволи як на рівні команди, так і на індивідуальному рівні, щоб надавати різні параметри доступу та редагування залежно від вашого рівня довіри. У зв'язку з цим є три основні варіанти:

 • Переглядач - користувач із цим рівнем дозволу може лише переглядати спільний файл.
 • Коментатор – користувачі, позначені цим рівнем, можуть переглядати та коментувати файл, але не можуть вносити зміни чи ділитися файлом з іншими.
 • Редактор - найвищий рівень доступу, дозволяє користувачам змінювати та редагувати файл, приймати або відхиляти пропозиції редагування та ділитися файлом з іншими користувачами.

Хоча у вас немає можливості застосувати додаткові паролі, система дозволів Google все одно забезпечує великий контроль. Це дуже просто та налаштовується, навіть надаючи вам можливість скасувати доступ, якщо ви більше не хочете ділитися файлом.


Google Drive password

 

Впровадження менеджера паролів Найголовніший крок для захисту файлів паролем

Захист ваших файлів паролем є чудовим способом забезпечення кращої безпеки. Але є ще кращий спосіб заблокувати ваші дані, одночасно спрощуючи методи керування паролями, одним рухом. Це використання розширеного менеджера паролів.

Менеджер паролів, такий як Hideez Key 4, може забезпечити першокласний захист паролем усіх локальних файлів, включаючи локальні папки, PDF-файли, файли Excel, файли Блокнота та інші документи. Крім того, він може захистити ваші облікові записи на будь-яких веб-сайтах і в онлайн-сервісах.

Цей маленький, але потужний ключ безпеки автоматично заповнює ваші логіни та паролі одним натисканням кнопки. Він може генерувати нові надійні паролі і навіть служити основним методом 2FA. Крім того, він містить зручну RFID-мітку для відкривання дверних замків RFID.

 

Окрім усіх цих функцій, доступна ціна в 49 доларів робить цей універсальний інструмент безпеки найкращим рішенням для комплексного захисту. Придбайте Hideez Key 4 сьогодні та отримайте повний контроль над конфіденційністю та безпекою своїх даних.

Related Posts